Dar vienas pabėgimo kambarys Vilniuje! Tai Lockedin – pabėgimo kambarys įsikūręs pačioje Vilniaus miesto širdyje, mokslininkų name. Nors prieš tai šiame name taip pat yra buvęs pabėgimo kambarys – Lockedin kambariai, scenarijai ir savininkai kiti. Tad lauksime visų, kuriems pabėgimo kambariai yra laisvalaikis, pomėgis, aistra, o gal tiesiog laiko praleidimas!
Apie save papasakosime Jums apsilankius, o dabar išsiaiškinkime kaip atsirado pabėgimo kambariai.
Manoma, jog „Escape Room“ idėja kilo iš vaizdo žaidimų, vadinamų „Escape Rooms“ arba „Escape Games“. Minėtuose žaidimuose, kaip ir dabartiniuose pabėgimų kambariuose, žaidėjai turėjo atskleisti kambaryje užkoduotas paslaptis naudodamiesi tik savo išmintimi bei komandos draugų pagalba. Tik išsprendus visas užduotis, t. y. atskleidus visas paslaptis, žaidėjai pabėgą iš kambario ir pereina į kitą lygį. Pirmąjį „Escape Game“ vaizdo žaidimą pavadinimu „Crimson Room“ 2004 m. sukūrė „Toshimitsu Takagi“. Taip buvo sukurtas terminas „Takagim“, kuriuo buvo apibūdinami tokie žaidimai.
2007 m. Japonijos bendrovė SCRAP pirmą kartą šią koncepciją pavertė „Live Escape Rooms“. Jos įkūrėjas, Takao Kato, norėjo, kad žaidėjai būtų kaip galima labiau įtraukti į žaidimą, daug labiau nei žaidžiant vaizdo žaidimą. Žaisdami „Live Escape Rooms“ žaidėjai užrakinami teminiame kambaryje, kuriame per nustatytą laiką, įprastai 60 min., stengiasi atskleisti paslaptis, kad pabėgtų iš užrakinto kambario. Neįtikėtina, tačiau akivaizdu, jog „Live Escape Room“ koncepcija prieš ateidama į Europą pirmiausiai įsitvirtino Azijos šalyse.
Miestas pionierius, kuris pradėjo populiarių pabėgimo kambarių verslą Europoje, buvo Budapeštas (Vengrija). Įdomu tai, kad 2011 m. bendrovė „Parapark“ net nežinodama apie Azijos šalyse paplitusį žaidimą bandė įgyvendinti naują projektą – komandos formavimo žaidimus, kurie iš esmės atspindėjo tą pačią „Escape Rooms“ koncepciją. Tais pačiais metais Japonijos bendrovė SCRAP išplėtė „Live Escape Room“ verslą į Jungtines Valstijas. Atsakydama į tai, 2013 m. „Parapark“ savo idėją perkėlė į Jungtinę Karalystę, o vėliau – Prancūziją. 2013 m. pabėgimo kambarių istorija prasidėjo ir Kanadoje. Lietuvoje pabėgimo kambariai pradėjo kurtis nuo 2014 m., o 2017 m. buvo pasiektas pats pikas. Šiandien veikiančių kambarių visoje Lietuvoje yra virš 30, kiekvienas gali pasiūlyti po 2 – 3 skirtingus kambarius. Tad nėra ko laukti, reikia patikrinti kiekvieną, o pradėti siūlome nuo Lockedin!
Daugiau informacijos apie Vilniaus pabėgimo kambarius galite rasti apžvalgas rašančiame puslapyje. Beje, čia yra apžvalga ir apie Lockedin. Galbūt tai padės Jums apsispręsti rezervuoti laiką žaidimui!